X
ایمن کالا - تاثیر نیمکت ها بر زیبایی شهر s

ایمن کالا - تاثیر نیمکت ها بر زیبایی شهر

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 117
» بازديد ديروز : 181
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 297
» بازديد سال : 116
» بازديد کل : 1861
» اعضا : 0
» مطالب : 26

تاثیر نیمکت ها بر زیبایی شهر


تاریخ انتشار پست : 1399/4/1 بازدید : 26

ضوابط طراحی مبلمان شهری

مبلمان شهری به وسایلی گفته می‌شود که به منظور زیبایی و با اهداف کاربردی در سطح شهر قرار داده می‌شود. با خرید آنلاین مبلمان شهری و استفاده به جا و مناسب از مبلمان می‌توانیک محل معمولی و نه چندان کاربردی را، به یک محل زیبا با قابلیت‌های خاص تبدیل کرد. برای مثال با قرار دادن یک نیمکت پارکی در مسیر عبور و مرور شهروندان می توانید اسباب آسایش آنها را فراهم کنید. مبلمان شهری خود نیز باید دارای طراحی مناسب باشند و با توجه به شرایط اقلیمی و نیازهای شهروندان طراحی شوند و به همین منظور است که قوانین تحت عنوان ضوابط طراحی مبلمان شهری وجود دارد. این ضوابط، استانداردهای طراحی مبلمان شهری را تعیین می‌کنند. با استفاده از ضوابط طراحی مبلمان شهری می‌توان محلی که تا پیش از این از آن استفاده چندانی نمی‌شده را، به محلی که مشوق فعالیت‌های عمومی و مردمی است مبدل کرد. وسایل زیادی هستند که در دسته مبلمان شهری قرار می‌گیرند و در ادامه به معرفی این وسایل و ضوابط طراحی مبلمان شهری مربوط به آنها خواهیم پرداخت. رعایت استانداردهای طراحی مبلمان شهری کمک می‌کند تا شهر بر اساس قوانینییک پارچه و با بالاترین کیفیت تجهیز شود. به این ترتیب شهروندان می توانند علاوه بر لذت بردن از زیبایی‌های شهر، از وسایلی که قابلیت کاربردی دارند به راحتی استفاده کنند.

استانداردهای کلی مبلمان شهری

ضوابط طراحی مبلمان شهری دارای برخی از استانداردهای عمومی است که در مورد تمامی وسایلی که به این منظور استفاده می شوند صدق می‌کنند. در ادامه به معرفی این ضوابط عمومی می‌پردازیم. اولین نکته که در مورد استانداردهای طراحی مبلمان شهری باید در نظر داشت، این مسئله است که مبلمان شهری باید با یکدیگر و محیط اطراف در هماهنگی کامل باشند. طبق ضوابط طراحی مبلمان شهری، هر وسیله‌ای که تحت این عنوان در شهر قرار می‌گیرد، باید دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و پوسیدگی باشد. بر اساس ضوابط طراحی مبلمان شهری، در روند تولید و طراحی باید استانداردهایی رعایت شود که که محصول نهایی برای محدوده سنی وسیعی، از کودکان تا سالمندان، قابل استفاده و کاربردی باشد. علاوه بر کاربردی بودن مبلمان شهری، باید به جذابیت‌های بصری و جنبه‌های زیباییشناسی شهری نیز توجه شود.مسئله دیگری که حائز اهمیت است، هزینه‌های جاری و نگهداری از مبلمان شهری است، که باید تا حد امکان کم و به صرفه باشد. استانداردهای طراحی مبلمان شهری، شامل رنگ‌آمیزی این وسایل نیز می‌شود. برای رنگ‌آمیزی مبلمان شهری باید از رنگ‌های مقاوم در برابر ناملایمات جوی و تابش نور مستقیم خورشید استفاده شود.

ضوابط طراحی شهری برای ضندلی های شهری

در این بخش در مورد استانداردهای طراحی مبلمان شهری در زمینه صندلی‌هایی که در اماکن مختلف استفاده می شود توضیح داده خواهد شد. اولین نکته‌ای که در مورد صندلی‌های شهری که در اماکن عمومی استفاده می‌شوند، باید به آن توجه داشت تعداد صندلی‌هاست. مسلماً یک مرکز خرید که در مرکز شهر قرار دارد و به صورت روزانه مراجعه کنندگان زیادی دارد، به صندلی‌های بیشتری نسبت به یک مرکز خرید کوچک اطراف شهر نیاز دارد. بر اساس ضوابط طراحی مبلمان شهری، محل قرارگیری صندلی‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال به غیر از صندلی‌های ایستگاه اتوبوس، در نزدیکی آنها نیز حتما باید تعدادی صندلی قرار بگیرد.

کلام آخر

فروشگاه اینترنتی ایمن ترافیک کالا فروشنده انواع نیمکت های سیمانی، بتنی، فلزی و چوبی است. این محصولات ساخت این شرکت بوده و در صورت نیاز به نصاب می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

 

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد