X
ایمن کالا - ضرورت استفاده از کفش کار s

ایمن کالا - ضرورت استفاده از کفش کار

موضوعات
Category

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 117
» بازديد ديروز : 181
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 297
» بازديد سال : 116
» بازديد کل : 1861
» اعضا : 0
» مطالب : 26

ضرورت استفاده از کفش کار


تاریخ انتشار پست : 1399/4/8 بازدید : 16

همه چیز درباره ی کفش کار

کفش کار یکی از تجهیزات ایمنی و محافظت شخصی است، که برای حفاظت از پاها در محیط کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک نوع از کفش کار، کفش ایمنی مهندسی است که از آسیب دیدن پا به علت قرار گرفتن بر سطوح لغزنده، افتادن یا عبور اشیاء سنگین از روی آن ‌ها، برخورد با سطوح برنده، مکان ‌های تنگ، ماشین‎‌های چرخنده، اشیاء داغ، حلقه‌ ها و ریسمان ‌های مورد استفاده در جابجایی، تراشه ‌ها، جریان برق، مواد شیمیایی، آب و هوای نامساعد و پیشگیری می کند.

مدیریت ایمنی و سلامت شغلی (OSHA)، کارفرمایان را ملزم به حصول اطمینان از استفاده ی کارگران از کفش های ایمنی در حین کار، در اماکنی که احتمال خطر آسیب دیدن پا وجود دارد، نموده است.

کفش ایمنی مهندسی

کفش ایمنی مهندسی در اشکال مختلف، هم با فرم رسمی و هم با فرم غیر رسمی، تولیده می‌شوند. با این حال کارگران به کفش‌های مورد اطمینان و بادوام برای تأمین ایمنی خود نیاز دارند. کفش های ایمنی سنتی، در قسمت نوک انگشتان، از جنس استیل هستند، اما این قسمت می‌تواند با استفاده از مواد اولیه‌ی کامپوزیتی مانند ترموپلاستیک و آلومینیوم نیز ساخته شود. کفش های ایمنی علاوه بر پارامترهای استادارد اولیهیک کفش کار، هر یک ویژگی های خاصی دارند که برای استفاده در یک محیط خاص مناسب هستند. به عنوان مثال کفش ایمنی جاگر که مقاوم در برابر برق گرفتگی است.

ویژگی های کفش ایمنی مناسب چیست؟

·         هماهنگی با شرایط محیط کار و خطرات مرتبط با آن

·         مواد اولیه استاندارد مورد استفاده در کفش ایمنی و اثربخشی آن ها در مقاومت در برابر خطرات

·         مقاومت در برابر آب، دما و سرما

·         مقاومت در برابر جریان برق

·         مقاومت در برابر سوراخ یا پاره شدن

استفاده از کفش ایمنی در چه شرایط و مکان هایی ضروری است؟

·         جابه‌جایی اشیاء سنگین و اجسامی که امکان افتادن آن ها وجود دارد.

·         جابه‌جایی لوله ها، تنه ی درختان، سنگ ها، غلتک ها، چرخ ها و تمامی اشیاء گردی که امکان لغزیدن آن‌ها روی پا وجود دارد.

·         جابه‌جایی مواد خطرناک کار با ابزارهای برنده مانند چاقو، اره، میخ، فلزاتِ اوراق، شیشه و . کارباسیم های برق، چه در آن ها جریان برق باشد و چه نباشد.

·         کار بر روی سطوحی که ممکن است جریان برق ساکن ایجاد کنند.

کلام آخر

کفش کار تولید ایران به واسطه استفاده از چرم ایرانی و تجربه بالای تولید کنندگان ایرانی کیفیت بسیار بالایی داشته و از تولیدات خارجی چیزی کم ندارد. خرید کفش کار در انواع مختلف و برای مشاغل مختلف در سایت ایمن ترافیک مقدور می باشد. تنها کافی است اطلاعاتی در خصوص خطرات موجود در محیط کار خود داشته باشید تا بتوانید بهترین کفش کار مورد نظر خود را خریداری نمایید. در صورت تمایل می توانید با شماره های داخل سایت تماس گرفته و اطلاعات کاملی در زمنیه  قیمت کفش کار، ویژگی شاخص هر مدل و مناسب بودن آن برای مشاغل مختلف کسب نمایید. ایمن ترافیک کالا با تولید بهترین انواع کفش کار امکانات فروش بی واسطه آن را نیزفراهم نموده است. این مجموعه عرضه کننده بهترین انواع کفش کار می باشد.

 

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد